
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 600 Ω |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Turn-On Delay Time | 260 ns |
| Turn-Off Delay Time | 260 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 150 ns |
| Logic Function | Demultiplexer, Demux, Multiplexer, Mux |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
Stock: 4236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25050
Ext.Price$0.25050
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25050 | $0.25050 |
| 10 | $0.17440 | $1.74400 |
| 50 | $0.15300 | $7.65000 |
| 100 | $0.13423 | $13.42300 |
| 500 | $0.11883 | $59.41500 |
| 1000 | $0.11114 | $111.14000 |
| 3000 | $0.10408 | $312.24000 |
| 5000 | $0.09746 | $487.30000 |
